ЗАСОБИ ГУМОРУ І САТИРИ У РОМАНІ ВАЛЕНТИНА ТАРНАВСЬКОГО «ПОРОЖНІЙ П’ЄДЕСТАЛ»
DOI:
https://doi.org/10.18524/2312-6809.2014.18.127885Ключові слова:
сатира, гумор, гротеск, пародіяАнотація
У статті розглядаються авторські прийоми гумору і сатири, досліджено особливості об’єктів, на які спрямована сатира Валентина Тарнавського у романі «Порожній п’єдестал».Посилання
Бахтин М. Творчество Француа Рабле и народная культура средневековья и ренессанса / Михаил Бахтин. — М.: Худож. лит., 1990. — 541 с.
Борев Ю. Комическое, или О том, как смех казнит несовершенство мира, очищает и обновляет человека и утверждает радость бытия / Юрий Борев. — М.: Искусство, 1970. — 272 с.
Лук А. Юмор, остроумие, творчество / Александр Лук. — М.: Искусство, 1977. — 183 с.
Плющ П. І. П. Котляревський та українська література і мова: Доповідь на міжвузівській науковій конференції, присвяченій 200-річчю від дня народження І. П. Котляревського / Павло Плющ. — К.: Видавництво Київського університету ім. Т. Г. Шевченка, 1971 . — 205 с.
Потебня А. Теоретическая поэтика / Александр Потебня; [Сост. А. Б. Муратов]. — М.: Высш. шк., 1990. — 342 с.
Тарнавський В. Порожній п’єдестал: [Роман] / Валентин Тарнавський. — К.: Рад письменник, 1990. — 428 с.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2020 Проблеми сучасного літературознавства
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Attribution-NonCommercial 4.0 International (CC BY-NC 4.0).
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) роботи, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).