ПРИНЦИПЫ ЛИТЕРАТУРНОЙ КРИТИКИ Л. ШЕСТОВА
DOI:
https://doi.org/10.18524/2312-6809.2014.18.127920Ключові слова:
критика, російська література, «шестовізація», художник, інтерпретаціяАнотація
У статті озглядаються принципи інтерпретаційної практики Л. Шестова. Робиться акцент на філософемах критика, які дозволили йому створити оригінальну концепцію творчої індивідуальності письменника. Аналізуються статті Л. Шестова, що не увійшли до сьогодні до наукового обігу. У центрі уваги — роботи про Н. Гоголя, Ф. Достоєвського, поєднані ідеєю Л. Шестова про екзистенціали російської літератури.Посилання
Асоян А. Семиотика орфического сюжета в литературе Серебряного века / А. Асоян // Русская литература в ХХ веке: имена, проблемы, культурный диалог. — 2002. — Вып. 4. — С. 16–24.
Горбачёв А. Гоголь / А. Горбачёв. — М.: ЭКС ТМА, 2008. — 139 с.
Гоголь Н. Собр. соч.: в 7 т. / Н. В. Гоголь. — М.: Художественная литература, 1987. — Т. 5. — С. 39–67.
Заманская В. В. Экзистенциальная традиция в русской литературе XX века. Диалоги на границах столетий: Учебное пособие. — М.: Флинта; Наука, 2002. — 205 c.
Кувакин В. А. Мыслители России: Избр. лекции по рус. философии / В. А. Кувакин. — М.: Российское гуманистическое общество, 2005. — 425 с.
Лашов В. Л. Шестов и Н. В. Гоголь / В. Лашов. — http://cyberleninka.ru/article/n/lev-shestov-i-nikolay-gogol.
Манн Ю. Поэтика Гоголя / Ю. Манн. — М.: Худож. лит., 1988. — 413 с.
Овсянико-Куликовский Д. Литературно-критические работы / Д. Овсянико-Куликовский. — М.: Букинистическое издание, 1989. — 526 с.
Подорога В. Мимесис / В. Подорога. — М.: Культурная революция, 2006. — 539 с.
Раковская Н. Литературная критика: Проблемы теории и истории / Н. Раковская. — Одесса: Астропринт, 2007. — 324 с.
Шестов Л. Апофеоз беспочвенности / Л. Шестов. — М.: АСТ, 2001. — 129 с.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2020 Проблеми сучасного літературознавства
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Attribution-NonCommercial 4.0 International (CC BY-NC 4.0).
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) роботи, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).