РЕЧОВІСТЬ ТА СУБСТАНЦІЙНІСТЬ АЛХІМІЧНОЇ СИМВОЛІКИ У РОМАНІ Ю. ЯНОВСЬКОГО «МАЙСТЕР КОРАБЛЯ»
DOI:
https://doi.org/10.18524/2312-6809.2017.24.127992Ключові слова:
річ, речовість, субстанційність, алхімічна символікаАнотація
У статті проаналізовано речовість та субстанційність алхімічної символіки у романі Ю. Яновського «Майстер корабля» на прикладі головних алхімічних опозицій: дерево – метал і дерево – вогонь. Дерево як алхімічна субстанція фігурує у творі як в аспекті створення (корабель), так і в аспекті розпаду та перетворення енергії (дрова в каміні), відповідно породжуючи семантично-структурні пари речових образів: корабель (дерево) – крейсер «Ісмет» (метал) та деревина – камін (вогонь).Посилання
Alkhimiya (2004), [alchemy], Entsyklopedya. Symvoly, znaky, emblemy [Encyclopedia. Symbols, Signs, Emblems], Avt. sost. V. Andreeva i dr., Moscow, Astrel, AST [in Russian].
Derevo (2004), [Tree], Entsyklopedyya. Symvoly, znaky, emblemy [Encyclopedia. Symbols, Signs, Emblems], Avt. sost. V. Andreeva i dr., Moscow, Astrel, AST [in Russian].
Yanovsky, Y. (2002) Mayster korablya [The Master of the ship], Patetychny frehat: Roman Yuriya Yanovskoho «Mayster korablya» yak literaturna mistyfikatsiya [Pathetic Frigate: Novel «The Master of the Ship» by Yuri Yanovsky as a Literary mystification], Uporyad. V. Panchenko, Kyiv, Fakt [in Ukrainian].
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2020 Проблеми сучасного літературознавства
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Attribution-NonCommercial 4.0 International (CC BY-NC 4.0).
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) роботи, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).