КОМУНІКАТИВНІ АСПЕКТИ ПУБЛІЦИСТИКИ Є. СВЕРСТЮКА: СТРАТЕГІЇ, ТАКТИКИ, ВПЛИВ
DOI:
https://doi.org/10.18524/2312-6809.2016.23.129427Ключові слова:
публіцистика, комунікація, стратегія, тактика, впливАнотація
Об’єктом дослідження стала збірка публіцистичних текстів Є. Сверстюка «Блудні сини України», у якій було порушено ряд проблем: знецінення слова, осмислення ролі шістдесятників та дисидентів у формуванні української історії йкультури, свободи думки, самовизначення українців у період незалежності, проблеми української церкви тощо.
Виділено дві комунікативні стратегії: 1) основна – активізації мислення; 2) допоміжна – формування нової позиції. Вони демонструють цілеспрямований уплив, що здійснюється переважно шляхом звертання до вічних істин, аргументації, емоцій, історичноїперспективи, масштабності. Автор прагне змусити читацьку аудиторію переосмислити історію, навколишню дійсність, переглянути цінності, думати про майбутнє, емоційно та морально вдосконалюватися. Така мета досягається завдяки різним тактикам, комунікативними ходами, техніці НЛП, наявності потужного суб’єктивного фактора та маніпулятивних тактик і стратегій, реалізованих шляхом культивування християнської віри в українців, демонстрації власної глибокої віри йнаціоналістичних переконань.
Посилання
Bidenko, A. (2016), «Neirolinhvistychne prohramuvannia yak zasib politychnoi reklamy», available at: http://www.spa.ukma.kiev.ua/article.php?story=20040423112342255 (access March 30, 2016).
Dziuba, I. (1995), Fenomen Yevhena Sverstiuka, Literaturna Ukraina, 2 bereznia, s.4.
Issers, O. S. (2002), Kommunikativnye strategii i taktiki russkoj rechi, URSS, Moscow [in Russian].
Mechkovskaja, N. B. (2016), Religioznaja kommunikacija, available at: http://www.insai.ru/slovar/religioznaya-kommunikatsiya (access March 30, 2016).
Pochepcov, G. G. (2001) Teorija kommunikacii, Refl-buk, Moscow, Vakler, Kyiv [in Ukrainіan].
Sverstiuk, Ye. (1993) Bludni syny Ukrainy, T-vo «Znannia», Kyiv [in Ukrainіan].
Selivanova, O. O. (2008), Suchasna linhvistyka: napriamy i problem, Dovkillia-K, Poltava [in Ukrainіan].
Sternin, I. A. (2001), Vvedenie v rechevoe vozdejstvie, Izd-vo VGU, Voronezh [in Russian].
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2020 Проблеми сучасного літературознавства
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Attribution-NonCommercial 4.0 International (CC BY-NC 4.0).
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) роботи, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).