ТРАНСФОРМАЦІЯ АРХАЇЧНИХ ЖАНРОВИХ ФОРМ У ТРИЛОГІЇ ЮРІЯ ЩЕРБАКА
DOI:
https://doi.org/10.18524/2312-6809.2016.23.129428Ключові слова:
поліфонічний роман, інтелектуальна проза, меніпея, карнавал, антиутопіяАнотація
Стаття присвячена вивченню жанрової приналежності трилогії Юрія Щербака «Час смертохристів», «Час Великої гри» та «Час тирана» в колі концепції М.Бахтіна. Дослідники творчості Ю.Щербака полемізують з приводу відповідності законам жанру роману і індивідуального стилю письменника. Дана трилогія визначена автором і дослідниками його творчості як антиутопія. Аналіз витоків поліфонічного роману через трансформацію жанру меніпеї на прикладі трилогії дозволяє поглянути на творчість письменника з іншого боку і встановити певні закономірності індивідуального стилю в контексті інтелектуальної прози.Посилання
Bakhtin, M.(1972), Problems of Dostoevsky's poetics, Moscow [in Russian].
Bovsunivska, T. (2015), “Prophetic novels of Yury Scherbak in the modern postapocalyptic context”, Slovo і Chas, no. 7, рр. 3–16.
Hirnyak, M. (2008), Mystery of bifurcated face: Author consciousness in Viktor Petrov-Domontovych intellectual prose, Litopys, Lviv [in Ukrainian].
Drozda, A. (2016), “Smertokhryst's time and tomatoes-killers”, available at: http://litakcent.com/2012/01/10/chas-smertohrystiv-ta-pomidory-vbyvci/ (access March 30, 2016).
Kozachuk, N. V. (2007), “Poetics of Ukrainian intellectual prose 1960–90”,Thesis abstract for Cand. Philol. (Ukrainian literature), 10.01.01, Carpathian V. Stefanik National University, Ivano-Frankivsk [in Ukrainian].
Skurativsky, V. (2014), From notes to the Yury Schcerbak's trilogy. Instead of an epilogue, Yaroslaviv Val, Kyiv [in Ukrainian].
Shcherbak, Y. (2013), Chas Velikoi Gry, Yaroslaviv Val, Kyiv [in Ukrainian].
Shcherbak, Y. (2012), Chas Smertokhrystiv, Yaroslaviv Val, Kyiv [in Ukrainian].
Shcherbak, Y. (2014), Chas Tyrana, Yaroslaviv Val, Kyiv [in Ukrainian].
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2020 Проблеми сучасного літературознавства
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Attribution-NonCommercial 4.0 International (CC BY-NC 4.0).
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) роботи, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).