ІСТОРИЗМ МИСЛЕННЯ В ПРОЗІ І. І. БІЛИКА
DOI:
https://doi.org/10.18524/2312-6809.2016.23.129430Ключові слова:
історизм мислення, історичний роман, цензура, рецензіяАнотація
Стаття присвячена специфіці сприйняття давньої історії українських земель у творчості І. Білика. Досліджено історію написання та подальшу долю історичних романів автора. Також вказано на головні розбіжності творів І. Білика з громадянською історією. Проте, зроблено поправку на те, що обумовлено художньо-образною концепцією твору, як новою реальністю.Посилання
Bilyk I. (2004), Aksiomy nedovedenykh tradytsii [The axioms of unproven traditions], Mech Areia [Areia’s sword ], Veselka, Kyiv, 432 p.
Bіlik, I. (2016) available at: http://history.org.ua/?termin=Bilyk_I (access September 15, 2016).
Klymyshyn, M. (1978), Roman «Areia’s sword» on glory of Ukraine, Vyzvolnyi shliakh, no. 2, pp. 3-15.
Kravchenko, I. (1988.), Ivan Bilyk and his novel «Funeral of gods», Vitchyzna, no.5, рр.. 7—14.
Mykhailenko, A. (1996), Reproduce the historical face of Ukraine, Literaturna Ukraina, р. 4.
Nasminchuk, H. (2016), «The Novelistic story on the turn of thousand: the philosophical vision of the past of Ukraine», available at: http://www.ukrlit.vn.ua/article1/1809.html (access September 20, 2016).
Topachevskyi, A. (2016), «The star worlds of I. Bylik», available at: http://litukraina.kiev.ua/zoryan-sv-ti-vana-b-lika (access September 21, 2016).
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2020 Проблеми сучасного літературознавства
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Attribution-NonCommercial 4.0 International (CC BY-NC 4.0).
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) роботи, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).