КОНЦЕПЦІЯ ДІАЛОГУ В ХУДОЖНІЙ СПАДЩИНІ МИХАЙЛА ТОМЧАНІЯ
DOI:
https://doi.org/10.18524/2312-6809.2012.16.128126Ключові слова:
діалог, комунікативні моделі, «художній текстепоха», «автор—читач»Анотація
У статті систематизовано знання про діалог на основі концепції М. Бахтіна. Здійснено дослідження закономірностей і особливостей діалогу «художній текст—епоха», що посутньо включає в себе діалог тексту з ідеологією, культурою, релігією, ціннісними установками тощо; «автор—читач», де бачимо гру автора, за якою читач здійснює дешифровку прихованих смислів у трилогії М. Томчанія «Жменяки». Простежено діалогічну сутність художнього мислення автора.Посилання
Антологія світової літературно-критичної думки ХХ ст. / За ред. Марії Зубрицької. — 2-е вид., доповнене. — Львів: Літопис, 2001. — 832 с.
Бахтин М. Проблемы поэтики Достоевского / Бахтин М. — М.: Худ. лит., 1972. — 470 с.
Діалогічне прочитання української літератури: Монографія / Г. Токмань, М. Корпанюк, Г. Мазоха та ін.; За заг. ред. Г. Токмань. — К.: Міленіум, 2007. — 486 с.
Історія української літератури ХХ століття: [Підручник / За ред. В. Г. Дончика]. — К.: Либідь, 1998. — Кн. 2. — 456 с.
Літературознавчий словник-довідник / [за ред. Р. Т. Гром’яка, Ю. І. Коваліва, В. І. Теремка]. — К.: ВЦ «Академія», 2007. — 752 с.
Токмань Г. Л. Методика викладання української літератури в старшій школі: екзистенціально-діалогічна концепція / Токмань Г. Л. — К.: Міленіум, 2002. — 320 с.
Томчаній М. Жменяки: [Трилогія] / Михайло Томчаній. — К.: Дніпро, 1974. — 734 с.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2020 Проблеми сучасного літературознавства
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Attribution-NonCommercial 4.0 International (CC BY-NC 4.0).
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) роботи, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).