ЧЕЛОВЕК И ИСКУССТВО В ТВОРЧЕСТВЕ В. Ф. ОДОЕВСКОГО И А. С. ПУШКИНА
DOI:
https://doi.org/10.18524/2312-6809.2012.16.128132Ключові слова:
романтична повість, концепція людини і мистецтва, натхнення, дисгармоніяАнотація
В статті розглядається концепція людини і мистецтва в творчості О. С. Пушкіна і В. Ф. Одоєвського, аналізуються погляди двох письменників на місце митця в житті суспільства. Робиться висновок, що поява в середині тридцятих років XIX століття. цілої низки російських повістей про митця свідчить про прагнення письменників поставити запитання, що пов’язані з проблемами людського буття.Посилання
Бенькович М. А. Автор и Фауст в «Русских ночах» В. Ф. Одоевского // Бенькович М. А. Из истории русского философского романа. — Киши нев, 1991. — С. 120–160.
Карташова И. В. Изучение романтизма в отечественном литературоведении. Гуляевская школа // Романтизм: грани и судьбы: Уч. Зап. НИУЛ ТвГУ / Науч. ред. доктор филол. наук, проф. ТвГУ И. В. Карташова. — Тверь: Твер. гос. ун-т, 1998. — С. 5–10.
Милюгина Е. Г. Дуализм эстетического сознания романтиков — опыт систематики дуалистических мотивов // Романтизм: вопросы эстетики и художественной практики. Сб.науч.трудов / Отв. ред. д-р филол. наук, проф. И. В. Карташова. — Тверь: Твер. гос. ун-т, 1992. — С. 125–131.
Одоевский В. Ф. Собр. соч.: В 2 т. — М., 1981. — Т. 1–2.
Петрунина Н. И. «Египетские ночи» и русская повесть 1830-х годов // Пушкин. Исследования и материалы. — Л., 1978. — Т. 8. — С. 53–66.
Турьян М. А. Странная моя судьба... — М., 1998. — 340 с.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2020 Проблеми сучасного літературознавства
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Attribution-NonCommercial 4.0 International (CC BY-NC 4.0).
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) роботи, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).