ТИПОЛОГІЧНЕ ЗІСТАВЛЕННЯ СЮЖЕТУ ТА КОНЦЕПЦІЇ ДІЙСНОСТІ В СТРУКТУРІ НОВЕЛІСТИЧНОГО ЕТЮДУ ГР. ТЮТЮННИКА «ЗАВ’ЯЗЬ»
DOI:
https://doi.org/10.18524/2312-6809.2013.17.128390Ключові слова:
типологія, новела, жанр, сюжетАнотація
У статті визначається специфіка моделювання дійсності у художньому світі Гр. Тютюнника. Досліджуються естетичні критерії та засоби художньої реалізації авторської позиції, аналізується новелістична поетика твору Гр. Тютюнника «Зав’язь».Посилання
Барт Р. Введение в структурный анализ повествовательных текстов / Р. Барт // Зарубежная эстетика и теория литературы XIX–XX вв. — М.: Издательство Московского университета, 1987. — С. 387–422.
Бочаров С. Характеры и обстоятельства / С. Бочаров // Теория литературы. — М.: Издательство Академии Наук СССР, 1962. — 451 с.
Денисова Т. Н. Роман і проблеми композиції / Т. Денисова. — К.: Наукова думка, 1968. — 220 с.
Нарівська В. Д. Національний характер в українськії прозі 50–70-х років ХХ століття / В. Нарівська. — Дніпропетровськ: ДДУ, 1994. — 204 с.
Сарнов Б. Что такое сюжет? / Б. Сарнов // Анализ литературного произведения : Сб. статей. — Л.: Наука, 1976. — 326 с.
Фащенко В. В. Із студій про новелу / Василь Фащенко. — К.: Радянський письменник, 1971. — 215 с.
Шкловский В. Повести о прозе / Виктор Шкловский. — М.: Художественная литература, 1996. — 335 с.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2020 Проблеми сучасного літературознавства
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Attribution-NonCommercial 4.0 International (CC BY-NC 4.0).
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) роботи, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).