А. БАРБЮС, Е. РЕМАРК, О. ГОНЧАР : ФЕНОМЕН НАТХНЕННЯ І МАЙСТЕРНОСТІ
DOI:
https://doi.org/10.18524/2312-6809.2015.21.129279Ключові слова:
антивоєнний роман, традиції, новаторство, сюжетно-композиційні, художні деталі, описи, асоціативніАнотація
Стаття присвячена дослідженню своєрідності барбюсівсько-ремарківських і гончарівських варіацій антивоєнної теми. Окреслено відмінності композиційні, сюжетні, інтонаційно-ритмічні, зв’язані з пристрастями авторів до воєнного матеріалу, а також гнучкість їх магічного слова. Особлива увага акцентується на проблемах традицій і новаторства в антивоєнних романах А. Барбюса, Е. Ремарка й О. Гончара: поліфонізм і монологізм, суб’єктивність і об’єктивність, системи персонажів, сюжетно-композиційні зміщення. При вивченні структури аналізованих романів, простежено портретні, пейзажні, інтер’єрні та екстер’єрні описи, специфіку художніх деталей і домінантний мотив у своєму філософському і моральному значенні. Крім того, вивчено ключові слова романів (стереотипи і архетипи), що слугують узагальненими формами образної свідомості, а також їх вплив на художньо-психологічну сутність творів. Тут же досліджуються усі можливі значення речей — історичні, біографічні, символічні, асоціативні.
Посилання
Barbusse, H. (1974), Vogon’ [Under Fire], Kyiv, Molod’ [in Ukrainіan].
Gonchar, O. (1987), Tvory’: v 7 t. [Writings in 7 volumes], Vol. 4, Kyiv, Dnipro [in Ukrainіan].
Inber, V. (1957), Vdohnovenieimasterstvo [of inspiration and mastery], Moskow, Sovet.pisatel’ [in Russian].
Ingarden, R. (2005), Xudozhnicinnostiteestety’chnicinnosti [Artistic values that aesthetic values], Filosofs’kadumka, no. 1, pp.65–87 [in Ukrainіan].
Remark, E. (1986), Tvory’: v 2 t. [Writings in 2 volumes], Vol. 1, Kyiv, Dnipro [in Ukrainіan].
Jenciklopedija mudrosti (2007), [Encyclopedia of wise], Moskow, Izd-vo «ROOSSA» [in Russian].
Jepshtejn, M. (1988), Paradoksynovizny: O literaturnomrazvitii ХІХ–ХХ vekov [Paradox of novelty: about literarydevelopment of ХІХ–ХХ century], Moskow, Sovet. pisatel’ [in Russian].
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2020 Проблеми сучасного літературознавства
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Attribution-NonCommercial 4.0 International (CC BY-NC 4.0).
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) роботи, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).