КРИТИЧНА МОДЕЛЬ М. СТРАХОВА (ДІАЛОГ З ВЧИТЕЛЕМ)
DOI:
https://doi.org/10.18524/2312-6809.2016.22.129394Ключові слова:
критика, рефлексія, концепція, код часуАнотація
Актуалізація вивчення спадщини М. Страхова пов’язана зі суперечністю суджень про його критичну рефлексію у сучасному літературознавстві. Ім’я М. Страхова не зайняло належного місця в системі досліджень історії критики сер. ХІХ ст. До сьогоднішнього часу не зібрані та не систематизовані його оцінки літературного процесу ІІ пол. ХІХ ст., не виявлена його особиста критична модель. У статті аналізуються літературно-естетичні погляди М. Страхова. Робиться акцент на творчому діалозі М. Страхова та Ап. Григор’єва. Ставиться питання щодо самостійної позиції М. Страхова, яка обумовлена розвитком літератури та мистецтва певного історичного часу.
Посилання
Grigorev, Ap. (1875), Sochineniya: v 2 t. [Complete Works : in 2 volumes], Izd. N. N. Strahova, St. Petersburg, [in Russian].
Strahov, N. N. (1902), Kriticheskie stati: v 2 t. [Critical articles : in 2 volumes], Izdanie I. P. Matchenko, Kiev, [in Russian].
Florovskiy, G. (1983), Puti russkogo bogosloviya [Ways of Russian divinity], YMCA-Press, Paris, [in Russian].
Edelson, E. N. (1860), «An idea of organism and her application are in the different spheres of knowledge», Biblioteka dlya chteniya, no. 3, pp. 22–31.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2020 Проблеми сучасного літературознавства
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Attribution-NonCommercial 4.0 International (CC BY-NC 4.0).
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) роботи, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).