ТО ЧИ Є БЛОГ ЖАНРОМ? ДО ПИТАННЯ ПРО ФУНКЦІОНАЛЬНІСТЬ МЕРЕЖЕВИХ ТЕКСТІВ (НА МАТЕРІАЛІ ПОЛІТИЧНИХ БЛОГІВ «УКРАЇНСЬКОЇ ПРАВДИ»)
DOI:
https://doi.org/10.18524/2312-6809.2016.22.129396Ключові слова:
політичні блоги, блог як мережевий текст, блог як жанр, мультимедійність, інтертекстуальність та гіпертекстуальність у блоговій комунікаціїАнотація
У статті розглядається проблема жанрового визначення блогів на основі їхньої функціональності. На матеріалі політичних блогів сайту «Українська правда» визначається кількість блогів, що використовують мультимедіа, гіпертекстуальність, а також — інтерактивність (вираховується кількість блогерів, що відповідають на коментарі). Окреслюється типовий політичний блог: пост із незначною кількістю лінків, фото або відео, автор якого рідко відповідає на коментарі. На основі цих даних робляться висновки щодо того, що визначати блоги як специфічне або нове жанрове утворення через мультимедійність, гіпертекстуальн ість та інтерактивність не є доцільним. Також політичні блоги співвідносяться з різними категоріями медіа: робиться спроба знайти у блогах риси альтернативних, громадських чи офіційних медіа.
Посилання
Bajenova, E. (2012), «Blog as internet-genre», Vestnik Permskogo Universiteta [Vestnik of the Permskiy University], Seriya Rossijskaya i Zarubegnaya Filologia [Russian and Foreign Philology], issue 12, pp. 125–131 [in Russian].
Vokyev, N. E (2013), «Between Diary and mass media: blogs features as means of communication», Analitika kulturologii [Analytics of Culturogy], no. 19, available at: http://analiculturolog.ru/journal/ncw-numbcr/
itcin/675~bctwc:cn-diaries-and-me
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2020 Проблеми сучасного літературознавства
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Attribution-NonCommercial 4.0 International (CC BY-NC 4.0).
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) роботи, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).