ОПОВІДАННЯ О. С. ГРІНА «ОТРУЄНИЙ ОСТРІВ»: ТЕКСТ І ПІДТЕКСТ
DOI:
https://doi.org/10.18524/2312-6809.2016.22.129405Ключові слова:
текст, підтекст, оповідання, авторська концепція дійсності, суб’єктні і об’єктні стосунки, О. С. ГрінАнотація
Мета статті — визначити характер втіленої в оповіданні О. С. Гріна «Отруєний острів» авторської концепції дійсності за допомогою вивчення об’єктної і суб’єктної сфер цього твору. Автор зосередив увагу на двох планах оповідання Гріна — плані тексту і плані підтексту. Досліджується структура тексту, встановлюється зв’язок між обсягом глав і його місцем в розкритті авторської концепції, визначається роль циклічності оповідання і інверсій в тексті. Робиться висновок про провідну роль суб’єктних стосунків в оповіданні Гріна. Досліджується місце в ньому опозицій «своє — чуже», «цивілізація — ідилія». Аналіз символіки назви оповідання і підтексту у творі дозволяє уявити універсальний сенс проблем, до яких звернувся письменник, а також знайти ознаки притчі в «Отруєному острові».
Посилання
Bahtin, M. M. (1986), Jestetika slovesnogo tvorchestva [The Aesthetics of Verbal Art], Iskusstvo, Moscow [in Russian].
Gorelikova, M. I. and Magomedova, D. M., (1989). Lingvisticheskij analiz hudozhestvennogo teksta [Linguistic analysis of artistic text], Russian Language, Moscow [in Russian].
Grin, A. S (1980), Sobranie sochinenij [Collected works], (Vols. 1-6), Pravda, Moscow [in Russian].
Rudnev, V. P. (1998), Slovar’ kul’tury XX veka [Dictionary of culture of XX century], AGRAF, Moscow [in Russian].
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2020 Проблеми сучасного літературознавства
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Attribution-NonCommercial 4.0 International (CC BY-NC 4.0).
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) роботи, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).