ФІКСАЦІЯ ІСТОРИЧНОГО ТЛА У ФУТУРИСТИЧНІЙ ПОЕЗІЇ
DOI:
https://doi.org/10.18524/2312-6809.2016.22.129411Ключові слова:
футуризм, футуристична поезія, фіксація історичного тла в поезіїАнотація
У статті йдеться про спороби фіксації історичного тла в футуристічній поезії. Аналізуючи вірші українського поета-футуриста Ґео Шкурупія, дослідники натрапляють на ряд деталей, що подають типове для історичної доби початку ХХ століття як на рівні історичних подій, так і на рівні героїв-антигероїв зазначеної епохи на території сучасної України. На конкретних прикладах з перших двох поетичних збірок футуриста показано, як автор створює картини з життя, що мали місце у певних історичних умовах, відтворюючи нові реалії на рівні художнього світу своїх поетичних творів, актуалізуючи та фіксуючи у них те, що складає предметний світ.
Посилання
Bondar-Tereshenko, I. (2009), U zadzerkalli 1910–1930 rokiv [Through the Looking-Glass of 1910–1930-ies], Tempora, Kyiv [in Ukrainian].
Shkurupiy, G. (2013), Vybrani tvory [Selected works], Smoloskyp, Kyiv [in Ukrainian].
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2020 Проблеми сучасного літературознавства
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Attribution-NonCommercial 4.0 International (CC BY-NC 4.0).
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) роботи, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).