ОСОБЛИВОСТІ ЖАНРОВИХ ТРАДИЦІЙ ПРОЗИ МИКОЛИ КОСТОМАРОВА
DOI:
https://doi.org/10.18524/2312-6809.2019.28.165835Ключові слова:
повісті, Костомаров, антиутопія, жанр, романтизмАнотація
У статті визначено жанрово-стильові особливості прози М. Костомарова, окреслено вплив європейських і національних традицій на формування стилю митця, з’ясовано новаторську роль письменника у започаткуванні літературного жанру антиутопії. Прозові історичні твори М. Костомарова — оригінальне самобутнє явище літератури ХІХ століття, що представляє собою своєрідний синтез публіцистики, фольклору, етнографії.
В запропонованому дослідженні доведено, що художня проза М. Костомарова в жанровому вимірі вбирає в себе традиції вальтерскоттівського типу історичного роману, елементи готичної прози, достовірно передає історичний колорит епохи XVI–XVIII століть.
Посилання
Istoriia ukrainskoi literatury ХіХ stolittia (2005). Kyiv, Lybid, 1 656 p.
Kopistyanska N. (2005). Zhanr, zhanrova sistema u prostori lIteraturoznavstva. Lviv, Pais, 2005, 368 p.
Kostomarov M. I. (1990). Tvory. T. 2: Povisti. Kyiv, Ukraina, 780 p.
Kostomarov N. I. (2017). Skotskiy bunt. Pismo malorossiyskogo pomeschika k svoemu peterburgskomu priyatelyu (Do 200-richchya vId dnya narodzhennya M. I. Kostomarova ta stolittya pershoyi publikatsiyi «Skotskogo bunta», Ukrayinskiy istorichniy zhurnal, no. 1, p.p. 157–182.
Smilianska V. L. (2005). Shevchenkoznavchi rozmysly. Zbirnyk naukovykh prats. Kyiv, Ukraina, 491 p.
Shevchuk V. O. (1990). Muza Mikoli Kostomarova, Doroga v tisyachu rokIv: Rozdumi, statti, ese. Kyiv, Radyanskiy pismennik, p.p. 262–269.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2020 Проблеми сучасного літературознавства
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Attribution-NonCommercial 4.0 International (CC BY-NC 4.0).
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) роботи, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).