НОВЕЛІСТИКА МИКОЛИ КРАВЧУКА
DOI:
https://doi.org/10.18524/2312-6809.2019.28.165842Ключові слова:
новела, рефрен, градація, метафора, символ, автобіографізм, хронотопАнотація
Статтю присвячено дослідженню новелістичної спадщини Миколи Кравчука (1929–2009). Розкрито основні формальні та змістові складники художніх текстів (тематика й проблематика творів, текстова організація, постать роз- і оповідача, специфіка викладу, варіювання темпу роз- та оповіді тощо). Висвітлено унікальну образну символіку, інтертекстуальні акценти, роль художніх зображально-виражальних засобів (паралелізм, антитеза, порівняння), викоремлено значення епіграфів та рефренів. Окреслено феномен творчої спадщини прозаїка, що вирізняє локальна визначеність, автобіографічна нарація, градація на внутрішньому та зовнішньому рівнях, метафоризація буття. З’ясовано світоглядні константи й риси ідіостилю письменника, що потребують подальшого студіювання.
Посилання
Kravchuk, M. (2004), Naporozidyva : novely, etyudy. Bila Cerkva : B. v. 112 s.
Kravchuk, M. (2008), Novely. Tetiyiv : TO «Kraj»; Vyd. Micinskyj S. A. 440 s.
Literaturoznavcha encyklopediya : U dvox tomax / Avt.-uklad. Yu. Kovaliv. 2007. K. : VCz «Akademiya».
My’tropolyt Ilarion. (1992), Doxrystyyanski viruvannya ukrayinskogo narodu. K. : Obreregy. 424 s.
Fashhenko, V. (1968). Novela i novelisty. K. : Rad. pysm. 264 s.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2020 Проблеми сучасного літературознавства
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Attribution-NonCommercial 4.0 International (CC BY-NC 4.0).
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) роботи, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).