ЛЮДСЬКА ЕКЗИСТЕНЦІЯ В ТЕКСТУАЛЬНОМУ ПРОСТОРІ МІСТА І СЕЛА: ПОЕЗІЯ ВАЛЬЖИНИ МОРТ І ЮЛІ ТИМОФЄЄВОЇ
DOI:
https://doi.org/10.18524/2312-6809.2019.29.183482Ключові слова:
екзистенція, білоруська поезія, ліричний герой, місто, селоАнотація
У статті на прикладі поетичної творчості Вальжини Морт і Юлі Тимофєєвої — молодих представниць сучасної білоруської літератури — розглядається взаємозв’язок між поняттями міста/села і екзистенції людини, актуальний в силу вписаності в контекст так званих вічних питань. Робиться висновок про перевагу для ліричних героїнь міського простору (особливо Мінська) і насиченого переживаннями та подіями існування в ньому, в той час як село стає ареною буття інших персонажів. Авторські тексти з концептом села виділяються драматичним пафосом і нагромадженням ментальної символіки, з концептом міста — інтимністю емоцій ліричного «Я» і його вкоріненням в хронотоп.
Посилання
Antalogija suchasnaga bielaruskaga vierlibra : viershy. (2019) [Theanthology of themodern Belarusian verliber : poems], ukladalnik Gieorgij Bartash, Smeltok, Minsk [in Belarusian].
Mort, V. (2017), Epidemija ruzhau [Rose epidemic], Logvinau, Minsk [in Belarusian].
Mort, V. (2005), Ja tonienkaja jak tvaje viejki : teksty [I’m thin as your eyelashes],Logvinau, Minsk [in Belarusian].
Tsimafeyeva, Y. (2016), Cyrk: viershy [Thecircus : poems], Vydaviec Zmicier Kolas, Minsk [in Belarusian].
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2020 Проблеми сучасного літературознавства
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Attribution-NonCommercial 4.0 International (CC BY-NC 4.0).
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) роботи, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).